Reportáž Lesů ČR z našeho Pohádkového lesa

31.07.2013 12:04
 
Při příležitosti Dne dětí se konala 22. června v blízkém okolí obce Březiny, nedaleko Ochozu u Brna, akce „Pohádkový les“. Příjemné a zábavné odpoledne bylo pečlivě připraveno sdružením PRO Březinu, o.s., za laskavé finanční pomoci obce a dalších sponzorů, včetně Lesů ČR, s. p., KŘ Brno.
 
Rodiče s dětmi procházeli trasu dlouhou asi 2,5 km a za pomoci pohádkových postav plnili úkoly a osvojovali si nové znalosti a dovednosti nejen v lesnických disciplínách, ale také v třídění odpadu, v odvaze, ve cvičení paměti, v malování perníčků a dalších zábavných soutěžích.
 
Děti se tak mohly setkat s pohádkovými bytostmi, jako byli například vodník, hajný s vlkem, čert a čertice v Čertově skále, Bob a Bobek v klobouku, Rumcajs s Mankou, Křemílek s Vochomůrkou či Ježibaba v perníkové chaloupce.
 
Celá událost byla organizačně výborně připravena, byla doprovázena radostnou náladou, spoluprácí a přátelstvím. Za účast a splnění úkolů pak v cíli na všechny čekal skákací hrad, táborák, opékání špekáčků a drobné odměny.