Co se psalo o otevření lomu v Březině v roce 1994

17.07.2012 09:02

V poslední době se v naší obci stále více probírá možnost otevření lomu na křtinský mramor, který se v katastru naší obce směrem na Křtiny ukrývá asi v padesátimetrové hloubce. Stále častěji se také potkáváme s dotazem, zda o tomto projektu něco nevíme. Nechceme v Březině takto velký zdroj znečištění ovzduší, a proto jsme oslovili příslušné úřady v této záležitosti a přinesli vám první z odpovědí, která nás v současné době uklidnila (více zde). Slibuje, že se o možnost otevření lomu v Březině budeme nadále zajímat.
 

Níže vám nabízíme naskenované materiály z roku 1994, kdy se v naší obci aktivně diskutovalo o možnosti otevření tohoto lomu. V PDF souboru naleznete dopis odpůrců tohoto lomu a novinové články k této kauzu. Děkujeme tímto panu Chytkovi za zapůjčení materiálů.

 

Dokumenty k lomu Březina, rok 1994 (5,3 MB)