Brigáda na Kubšovce

09.05.2013 12:09


Kubšovka (ve starých časech známá jako Kubšova skalka) se v poslední době změnila v ruinu. Zhroutil se dřevěný most vedoucí přes roklinu, za své vzaly i lavičky kolem velkého ohniště. Sdružení PRO Březinu se rozhodlo, že se pokusí toto místo setkávání, táboráků a narozeninových oslav opravit. Jedním z důvodu bylo i to, že Kubšovka se stane jednou ze zastávek Pohádkového lesa, který připravujeme na Den dětí.

Brigáda byla naplánována na den státního svátku a už v 8 hodin ráno jsme se potkali v obecním lese. Zde jsme dostali od obce možnost pokácet vytipované stromy z obecního lesa, které se později využili jako základ mostu a nové lavičky. Po skácení stromů a přípravu laviček jsme poprosili Marka Polana, který vedle obecního lesa staví farmu, zda nám na chvíli nemůže propůjčit Tatru, která by nám dřevo (hlavně 8 metrové mostovky) odvezla poblíž Kubšovky. Za jeho ochotu mu tímto děkujeme.

Odpoledne už nás pak čekala stavba mostu a laviček kolem ohniště, předtím ještě bylo nutné strhnout starý polámaný most a zbytky nařezat na případné spálení. Výstavba mostu nám šla hezky od ruky, pochozí prkna nařezaná na potřebný rozměr jsme dovezli ze křtinské pily. Zatímco mužská část stavěla most a lavičky, ženská část uklidila Kubšovku (a že bylo co uklízet!), prostříhala příchodové cestičky a kolem ohniště shrabala listí. Poté se připravil oheň, všichni jsme si sedli, upekli špekáčky a udělali si příjemný večer.

Tento slunečný den nás utvrdil v tom, že když se chce, tak všechno jde. Na začátku dne to vypadalo, že se vše nestihne, ale ono se to stihlo a my z toho měli opravdu dobrý pocit. Dovolím si tímto poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili (a nebyli to jen členové našeho sdružení), a kteří k akci nějakou formou přispěli.

 

Fotogalerie: Brigáda na Kubšovce