RNDr. Mgr. Michal Bittner, Ph.D.

O mně

Pracuji jako vědec v Centru pro výzkum toxických látek v prostředí na Masarykově univerzitě, na které pro zpestření práce také vedu studenty a přednáším - mimo jiné o problematice trvale udržitelného rozvoje. Tak uplatňuji vzdělání z Přírodovědecké fakulty (obory Ekotoxikologie a Chemie životního prostředí), a z Fakulty sociálních studií MU (obor Humanitní environmentalistika). Z práce se pak těším na svou manželku a syny Vašíka a Jindru, se kterými chodíme na houby, staráme se o zahrádku, domek a včely. Když mi zbyde volná chvilka, tak si rád zahraju na klarinet nebo přečtu pěknou knížku.

 

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Chci přiložit ruku k dílu a pokusit se udělat Březinu krásnou a přívětivou – tedy obcí, kterou si zaslouží být. 

 

Co mám rád na Březině?

Na Březině mám rád lidi, kteří mají smysl pro humor, užívají si života a přitom, když je třeba, dokáží táhnout za jeden provaz a dosáhnout vytčeného cíle. Tím může být třeba uspořádání skvělých akcí typu hody, kulatá výročí spolků či mikulášská nadílka, nebo vyjádření jasného postoje vůči záměrům otevřít v obci lom či dále rozvíjet satelitní výstavbu.

 

Priority mého volebního programu?

  • Rozvoj obce s 1000 obyvateli by měl odpovídat požadavkům 21. století. Jděme kupředu, poučeni z úspěchů i proher v minulosti.

  • Spolupráce s okolními obcemi v rámci Místní akční skupiny Moravský kras.

  • Zlepšování kvality života i životního prostředí v obci by mělo jít ruku v ruce. Ano, skutečně to jde, například dle rozvojového programu Místní agenda 21.