MVDr. Petra Vasilová

O mně

Jsem spolumajitelkou poradenské firmy v oblasti veterinární hygieny a potravinářství. Pracuji v oboru, který jsem vystudovala na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Studium v Brně také způsobilo, že jsem se v oblasti Jižní Moravy po jeho ukončení usadila. V Březině jsme koupili v roce 2005 pozemek a postavili dům, který nyní obývá tatínek Jirka, dcera Klárka, syn Matěj, kocour a já. Já sama původně pocházím z podhůří Krkonoš a podhorská příroda také utvářela moje záliby a koníčky – pokud to jde, volný čas trávím v přírodě, ráda rekreačně lyžuji a snowboarduji, v létě zase ráda jezdím na řeky a trochu i na divokou vodu (kanoe, rafty) nebo se jen tak toulám v lese na houbách, miluji Slovensko (neboť tam sahá polovina mých kořenů) a všechna jeho pohoří, takže mi není cizí ani horská turistika. Ráda si ale také jen tak sednu s lidmi u vína nebo točeného piva a vykládám o životě. Mám radost z toho, že svůj život můžu prozatím žít a prožívat aktivně s rodinou, kamarády a příjemnými lidmi kolem sebe. 

 

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Celkem pravidelně se od roku 2009 účastním veřejných zasedání našeho zastupitelstva, aktivně na zasedáních vystupuji, ať už za sebe, za sousedy bydlící v mém okolí nebo za stanoviska a principy, které zastává náš spolek PRO Březinu. V některých případech mívám pocit, že by se věci daly dělat lépe, efektivněji, možná někdy i spravedlivěji. Protože není v mé povaze do věcí jen kecat, rozhodla jsem se zkusit také pro Březinu něco udělat.

 

Co mám ráda na Březině?

Že se čím dál více stává mým domovem. Ráda si povykládám s našimi milými prodavačkami v obchodě, s maminkami na hřišti, nebo jen tak s kamarády i známými v hospůdce. Ráda tady chodím do okolních lesů, na kolo, ale také s dětmi do sokolovny. Mám ráda akce, ať už naše převážně dětské, nebo i celoobecní, kdy se lidé sejdou a užívají si společenského života.  Za těch několik let tu mám myslím spoustu dobrých přátel a známých a život v Březině mě přes všechna jeho úskalí vyplývající z problémů Březiny zkrátka baví. 

 

Priority mého volebního programu?

  • Dopravní obslužnost Březiny – zahájení opravy silnice v příštím roce a následné zklidnění dopravy po vybudování nové komunikace. Vybudování chodníků a oprava místních komunikací.

  • Veřejný prostor Březiny – smysluplné využití současných i budoucích veřejných prostranství v obci, zejména umístění nového obecního úřadu a dostavba hasičky, pomoc při zřízení sportoviště pro hasiče, dotažení snah o víceúčelové hřiště u sokolovny do zdárného konce, ale také oprava historické hasičské zbrojnice, budování únikových tras z centra do přírody a rozvoj obce v rámci principů trvale udržitelného rozvoje.

  • Generační potřeby Březiny – pomoc seniorům v potřebách jejich života včetně kulturního a společenského vyžití, prostor a akce pro rodiny s dětmi, podpora všech spolků v Březině, uvážený rozvoj zařízení pro děti (škola, školka, mateřské centrum).