Mgr. Martin Habáň

O mně

Po dostudování Fakulty sociálních studií MU v Brně, oborů politologie a mezinárodní vztahy, jsem na jistou dobu zakotvil na pozici marketingového manažera společnosti Seznam.cz. Protože mě však vždy lákalo vést vlastní firmu, založil jsem se svým společníkem v roce 2007 soukromou společnost, v jejímž čele stojím dodnes. V Březině žiji se svým partnerem, se kterým jsem třináct let. Mezi mé zájmy patří zahradničení, dlouhé bloudění v místních lesích se svými psíky Mailem a Kvídem, kromě toho četba a historie. Vytvořil jsem stránky Toulky minulostí, na které dávám příběhy, fotky a další zajímavosti z naší obce.

 

Proč kandiduji do zastupitelstva?

Do obecního zastupitelstva kandiduji jako lídr kandidátky. Podařilo se nám sestavit tým, kterému naprosto věřím a jsem přesvědčený o tom, že společně dokážeme postupně Březinu měnit k lepšímu. Obec má díky okolnostem jasné priority, jako například komunikaci, kterou je potřeba řešit ihned. Základem dalšího rozvoje se musí stát koncepce rozvoje obce, na které bych se velice rád podílel. Koncepce musí vzniknout v úzké spolupráci s občany při diskusích a měl by tak vzniknout dokument, který nebude jen na jedno či dvě volební období, ale dokument dlouhodobějšího charakteru. Mým cílem je také podpořit místní tradice, které jsou obrazem společenského života v obci a dávají život naší obci. Moderní a lidem otevřená radnice by v dnešní době měla být samozřejmostí. Cílem mého snažení bude vytvořit takový úřad, na který se rádi vrátíte.

 

Co mám rád na Březině?

Jako historik se zajímám o minulost naší obce. Přes počáteční nedůvěru se mi nyní ozývají lidé a nabízejí své fotky, příběhy a další zajímavosti z obce a okolí. Hrozně rád navštěvuji spoluobčany a při šálku čaje si nechávám vykládat o tom, jaké to zde dříve bývalo hezké, jak občané žili kulturním a společenským životem. Jsem autorem dvou sborníků připomínajících historii březinské školy a sboru dobrovolných hasičů. O to více se pak rád účastním akcí, jako jsou ostatky, hody a samozřejmě také dětské akce, které pořádá náš spolek. Na Březině a jejím okolí snad každý musí mít rád ty lesy kolem, neboť je naprosto úžasné vyjít si do nich, v mém případně se dvěma psy a užívat si toho lesního klidu.

 

Priority mého volebního programu?

  • Rozvoj moderní obce, kterému musí předcházet řádná diskuse s občany ohledně jejich představ.

  • Moderní, otevřený a komunikativní obecní úřad, který efektivně funguje a pomáhá občanům obce.

  • Spolupráce mezi okolními obcemi, regionálními strukturami jako cesta k získávání zkušeností.